3 października 2022

Kierowca z Wyobraźnią

Tematy nie tylko z drogi

Czym zajmuję się fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuta to zawód cieszący się obecnie popularnością. Coraz więcej osób ma problemy zdrowotne. Coraz więcej osób ma świadomość bycia zdrowym, każdy z nich szuka sposobu na to, jak być w dobrej formie. Nie ma znaczenia czy jesteś wysportowany czy nie – nawet normalni ludzie chcą być w dobrej formie i prowadzić zdrowy tryb życia. Po prostu dlatego, że jest to bardzo ważne. Dobra fizjoterapia Gdynia? Taką usługę oferuje Fenix Training.

Popularne jest to, że ośrodki fizjoterapii są otwierane wszędzie, w zasadzie w każdym miejscu, gdzie odbywa się proces dbania o zdrowie za pomocą ćwiczeń (jak np. miejsca fitness czy sportowe). Wszyscy wiedzą, że zawód ten stał się bardzo popularny wśród ludzi, ale tylko nieliczni wiedzą, czym tak naprawdę zajmuje się fizjoterapeuta?

Fizjoterapeuci pracują nad poprawą funkcji motorycznych swoich pacjentów za pomocą specjalnych ćwiczeń i wskazówek fizycznych, które sami wykonują. Mogą oni używać różnych narzędzi w celu poprawy jakości życia swoich pacjentów, takich jak terapia masażem lub lekkie ćwiczenia. Jest to bardzo popularna praca dla młodych ludzi, którzy chcą mieć dobrą reputację za młodu i jednocześnie być użyteczni dla wszystkich.

W miarę jak ich pacjenci się starzeją, fizjoterapeuci mogą pracować ze starszymi klientami w domach opieki i szpitalach. Fizjoterapeuci mogą również pracować w oddziałach fizykoterapii w takich miejscach jak szpitale czy kliniki. Mogą oni stosować masaż u swoich pacjentów w celu zmniejszenia bólu, sztywności, obrzęków i skurczów mięśni, które mogą powstać w wyniku urazów.

Czasami używają maszyn ultradźwiękowych, aby złagodzić ból podobny do masażu. Ich praca może obejmować opiekę prenatalną dla kobiet pacjentów, jak również mogą pomóc zdrowym dorosłym poprawić swoją siłę lub wytrzymałość poprzez ćwiczenia. Ich praca obejmuje edukację ludzi na temat prawidłowej mechaniki ciała i postawy, aby zmniejszyć ryzyko przyszłych urazów. Ich porady mogą być przydatne nie tylko dla sportowców, ale dla zwykłych ludzi, którzy często angażują się w zajęcia rekreacyjne, które obciążają stawy i mięśnie.

Następujące schorzenia mogą korzystać z fizjoterapii: zapalenie stawów – jest to choroba stawów, która powoduje stan zapalny i ból; choroby układu krążenia – w tym ataki serca, dusznica bolesna (nagły ból w klatce piersiowej spowodowany brakiem tlenu w naczyniach krwionośnych), udar mózgu i wysoki poziom cholesterolu; choroby neurologiczne – w tym stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne (ALS); zaburzenia czynności jelit; leczenie uzależnień.

Najczęstsze problemy, które mogą być leczone przez fizjoterapeutę to problemy z plecami, urazy barku lub kolana. Obojętnie na dolegliwości wskazane jest odwiedzenie fizjoterapeuty, a jeśli o tym mowa to fizjoterapia Gdynia w studio Fenix Training jest niezawodna.