3 października 2022

Kierowca z Wyobraźnią

Tematy nie tylko z drogi

Imponujące właściwości zdrowotne jagód acai

acai berry

Jagody Acai są podobnymi do winogron owocami pochodzącymi z lasów deszczowych Ameryki Południowej. Zbierane z palm acai owoce mają około 1-2 centymetrów średnicy i ciemnofioletowy kolor. W smaku przypominają mieszankę jagód i czekolady. Choć niepozorne, są bogate w substancje odżywcze, dzięki czemu zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność, również jako suplementy diety.

Acai berry – owoc pełny witamin i antyoksydantów

Jagody acai zaliczane są do superfoods, czyli naturalnej, nieprzetworzonej żywności bogatej w składniki odżywcze, która ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Zawierają mało węglowodanów, wobec czego mają niski indeks glikemiczny. Dzięki temu korzystnie wpływają na poziom cukru we krwi i mogą być spożywane przez osoby z insulinooporonością.

Jagody acai zawierają więcej antyoksydantów niż inne powszechnie spożywane jagody. Są również bogate w błonnik i zdrowe dla serca tłuszcze. Działanie przeciwutleniające jagód acai w dużej mierze przypisuje się zawartym w nich związkom fenolowym.

Uważa się, że przeciwutleniacze w organizmie pomagają chronić przed różnymi chorobami, ponieważ mogą neutralizować uszkodzenia oksydacyjne spowodowane stresorami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenia.

Działanie prozdrowotne jagód można uzyskać również dzięki suplementom zawierającym skoncentrowany ekstrakt roślinny. Wybierając Acai Berry cena suplementacji jest korzystna, a forma jej przyjmowania wygodna w codziennym stosowaniu.

Acai berry cena, właściwości i wskazówki dietetyczne

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jagód acai, warto regularnie je spożywać. Ze względu na ich odległe pochodzenie i delikatność, kupowanie świeżych owoców może być skomplikowane. Wygodną alternatywą będzie stosowanie suplementów diety w postaci proszku lub tabletek.

Zaletą suplementów jest ich mocno skoncentrowany skład, zawierający wysokie stężenie wartościowych substancji. Dzięki Acai Berry cena rzędu dwudziestu kilku złotych umożliwia codzienną suplementację przez prawie dwa miesiące.

Obecne w suplementach witaminy i minerały kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i stymulują układ odpornościowy, co jest szczególnie istotne w sezonie jesienno-zimowym. Antyoksydanty opóźniają procesy starzenia się komórek, a bogactwo błonnika ułatwia trawienie i wspiera odchudzanie.

Jagody acai w formie proszku można również dodawać do posiłków, np. do koktajlu czy owsianki. Ponadto, w sklepach dostępne są zamrożone owoce w formie puree, które od razu jest gotowe do spożycia.