3 października 2022

Kierowca z Wyobraźnią

Tematy nie tylko z drogi

Kosmetyki naturalne

naturalne kosmetyki

1. Czym więc dokładnie jest kosmetyk naturalny?

Kosmetyk naturalny to produkt wykonany ze składników, które są całkowicie naturalne i wolne od jakichkolwiek syntetycznych lub sztucznych komponentów. Oznacza to, że są one łagodne dla skóry i na dłuższą metę znacznie zdrowsze dla Ciebie.

2. Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od konwencjonalnych?

Głównym powodem, dla którego kosmetyki naturalne są lepsze od konwencjonalnych jest to, że są one wolne od szkodliwych substancji chemicznych i innych składników syntetycznych. Te chemikalia często mogą powodować podrażnienia, suchość, a nawet raka skóry. Kosmetyki naturalne są również bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają żadnych z tych szkodliwych substancji.

3. Czy kosmetyk naturalny jest lepszy dla Twojej skóry?

Absolutnie!!! Jak już wspomnieliśmy, kosmetyki naturalne są wykonane ze składników, które są łagodne dla skóry. Oznacza to, że nie pozbawią Twojej skóry naturalnych olejków, a wręcz pomogą ją odżywić i nawilżyć.

4. Czy kosmetyki naturalne są droższe?

Niekoniecznie! Istnieje wiele wspaniałych, niedrogich opcji. To naprawdę zależy od tego, jaką markę wybierzesz i gdzie kupisz swoje produkty.

5. Czy powinnaś przejść na kosmetyki naturalne?

Jeśli szukasz zdrowszej i bardziej przyjaznej środowisku opcji, to zdecydowanie! Kosmetyki naturalne to świetny wybór dla każdego i wszystkich.

Jeśli jesteś na płocie o tym, czy przejść do naturalnych kosmetyków, oto pięć powodów, które mogą cię po prostu przekonać:

  • Są lepsze dla Twojej skóry.
  • Są delikatniejsze i nie podrażnią Twojej skóry.
  • Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych
  • Są przyjazne dla środowiska.
  • Po prostu działają lepiej!

Na co więc czekasz? Przestaw się na kosmetyki naturalne już dziś!

Kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienia i alergie – temu wszystkiemu można zapobiec stosując naturalne artykuły. Warto jednak zauważyć, że nawet kosmetyki naturalne mogą zawierać alergeny i w takich sytuacjach osoby na nie uczulone nadal mogą mieć reakcję.

Ogólnie rzecz biorąc, daty ważności produktów naturalnych są krótsze niż w przypadku kosmetyków konwencjonalnych. Do ich przygotowania używamy też świeższych składników. Kosmetyki naturalne zawierają łagodniejsze środki konserwujące, dopuszczone do stosowania w tego typu produktach.

W kosmetykach naturalnych nie ma miejsca na sporne elementy, takie jak silne detergenty, konserwanty, silikony, sztuczne kolory czy substancje zapachowe. Możemy być bardziej pewni, że nasze kosmetyki nie podrażnią w ten sposób skóry.