3 października 2022

Kierowca z Wyobraźnią

Tematy nie tylko z drogi

O czym należy pamiętać przy konfiguracji routera?

router

Podczas konfigurowania routera należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, upewnij się, że router jest prawidłowo podłączony do komputera. Następnie sprawdź ustawienia routera, aby upewnić się, że jest on poprawnie skonfigurowany. Wreszcie, zawsze pamiętaj, aby zapisać zmiany przed opuszczeniem strony konfiguracyjnej routera!

Konfiguracja routera może wydawać się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to całkiem proste. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach i będziesz gotowy do pracy w krótkim czasie.

Po pierwsze, pamiętaj, że zawsze możesz skonfigurować swój router za pomocą połączenia kablowego. Jest to często najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby uzyskać wszystko skonfigurować. Wystarczy podłączyć komputer do routera za pomocą kabla ethernetowego i gotowe.

Po drugie, podczas konfiguracji sieci bezprzewodowej, należy wybrać nazwę i hasło, które są łatwe do zapamiętania. Nie ma nic gorszego niż próba zalogowania się do sieci i zapomnienie hasła!

Po trzecie, nie zapomnij skonfigurować ustawień zapory sieciowej. Pomoże to utrzymać sieć bezpieczną od wszelkich niepożądanych gości.

Na koniec, ale nie mniej ważne, upewnij się, że skonfigurowałeś swój serwer DNS. Zapewni to, że zawsze będziesz miał dostęp do Internetu, nawet jeśli serwery DNS Twojego ISP padną.

Więc masz to wszystko! Wystarczy pamiętać o tych rzeczach i będziesz w stanie skonfigurować swój router jak profesjonalista.

Wykonując te proste czynności, możesz mieć pewność, że Twój router jest zawsze sprawny i działa bez zarzutu.

Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia sieci domowej jest zastosowanie filtrowania adresów MAC. Oznacza to, że tylko urządzenia o określonych adresach MAC mogą łączyć się z siecią.

Aby skonfigurować filtrowanie adresów MAC, musisz uzyskać adresy MAC wszystkich urządzeń, które chcesz dopuścić do sieci. Informacje te można zazwyczaj znaleźć w menu ustawień urządzenia. Po uzyskaniu wszystkich adresów MAC, można dodać je do listy zatwierdzonych urządzeń w routerze.

Filtrowanie adresów MAC to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sieci domowej. Jest to prosty proces do skonfigurowania, a pomoże Ci spokój wiedząc, że tylko autoryzowane urządzenia mogą uzyskać dostęp do sieci.

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie bierzesz swój dostęp do Internetu za pewnik. Ale co jeśli powiedziałbym ci, że istnieje sposób, aby zablokować dostęp do Internetu do konkretnych urządzeń w sieci? To prawda! Z odrobiną konfiguracji, można zapobiec niektórych urządzeń z dostępem do Internetu całkowicie.

Teraz możesz myśleć: „Dlaczego miałbym chcieć to zrobić?”.

Cóż, jest kilka powodów. Może masz członka rodziny, który jest zawsze hogging przepustowość lub może chcesz ograniczyć swoje dziecko korzystania z Internetu. Niezależnie od powodu, blokowanie dostępu do Internetu jest stosunkowo łatwe do zrobienia.

Oto jak:

Po pierwsze, będziesz musiał zalogować się do panelu sterowania swojego routera. Zazwyczaj odbywa się to poprzez wpisanie adresu IP routera w przeglądarce internetowej. Po zalogowaniu się, szukać sekcji, która mówi „Firewall” lub „Security”.

Po znalezieniu właściwej sekcji, poszukaj ustawienia, które mówi „Zablokuj dostęp do Internetu dla określonych urządzeń”. Tutaj będziesz mógł wprowadzić adresy IP urządzeń, które chcesz zablokować.

I to wszystko! Po zapisaniu zmian, te urządzenia nie będą już miały dostępu do Internetu. Więc jeśli kiedykolwiek trzeba odebrać komuś przywileje internetowe, teraz wiesz, jak.